Рішення, що підвищують ефективність використання каналів зв'язку за рахунок стиснення інформації, стають все більш актуальними. Їх основні споживачі - оператори звязку та інтернет-провайдери, які арендують канали міжміського і місцевого звязку, а також корпоративні замовники, що будують власні мережі зв'язку. Традиційні оператори теж проявляють інтерес до таких рішень, намагаючись підвищити ефективність власних ліній зв'язку.
Одним із способів стиснення інформації є алгоритм ADPCM (адаптивна диференціальна імпульсно-кодова модуляція).
Приклад.
Комутатори стільникового звязку, встановлені в різних містах, з'єднані потоком Е1. Оператор ставить завдання збільшити трафік, що передається по цьому потоку, в 3-4 рази. При цьому частина каналів (канали сигналізації ЗКС №7) повинна передаватися без стиснення.
Основою рішення такого завдання є установка в обох вузлах мультиплексорів НАТЕКС ММХ-12 з платами ADPCM. Плата ADPCM є спільним модулем обладнання ММХ, з'єднаним з матрицею комутації (СОВ). Вона приймає від COB внутрішній потік Е1, кодує канали 64 кбіт/с у канали 32 кбіт/с або 16 кбіт/с і видає потік Е1 назад пысля компресії/декомпресії каналів.
Функціональна взаємодія плати ADPCM з іншими платами ММХ
На вузлах зв'язку передбачене ущільнення трьох потоків ІКМ-31 в один потік ІКМ-30 і виніс шести прямих телефонів FXS (FXO). 16-і тайм-слоти потоків ІКМ-31 із сигналізацією ОКС №7 не стискаються. Після плати ADPCM тайм-слоти передаються у матрицю комутації мультиплекора (СОВ), яка формує транспортний потік Е1 між вузлами. В 16-ому тайм-слоті цього потоку передається CAS- сигналізація голосового трафіку шести прямих абонентів.
Стиснення каналів суттєво збільшує трафік, що передається, і, практично, не позначається на якості зв'язку, а абоненти не відчувають погіршення якості мови, що сприймається на слух.
За матеріалами компанії Натекс
|