Компаніям, які мають територіально рознесені мережі, часто доводиться об'єднувати їх. Для цього використовуються транспортні мережі великих операторів, що мають точки присутності поблизу клієнтських об'єктів. Схема підключення достатньо типова, однак, при налаштуванні обладнання доволі часто виникають одні й ті ж труднощі, викликані відсутністю у документації реальних життєвих прикладів.
Розглянемо один з таких прикладів - організацію транзиту трафіку підприємства по SDH мережі оператора - і розберемо найбільш розповсюджені помилки.
Схема організації зв'язку
Припустимо, що необхідно об'єднати локальні мережі двох територіально віддалених філіалів. Для цього у точках присутності оператора встановлюються G.SHDSL- модеми з інтерфейсом G.703. У філіалах - аналогічні модеми з інтерфейсом V.35, до якого підключаються локальні мережі філіалів (конвертування G.703 у V.35 дозволяє здешевшити клієнтську частину обладнання).
На рисунку представлена схема включення:
Найчастіші помилки
1. Вибір кінцевого пристрою в якості джерела синхронізації і зустрічне розповсюдження синхронізації
Однією з типових помилок є вибір кінцевого пристрою в якості джерела синхронізації, а також - зустрічне розповсюдження синхронізації. У наведеній схемі сигнал синхронізації з первинного еталонного таймеру SDH розповсюджується по мережі і використовується для синхронізації кінцевого обладнання через трибутарні інтерфейси E1 мультиплексороів хмари.
Провідні модеми Master синхронізують передачу DSL- лінії і передачу мережевого інтерфейсу E1 від сигналу вхідного потоку E1. Ведені модеми Slave відновлюють синхросигнал по сигналу DSL з лінії і транслюють його для синхронізації протинаправленого стику V.35.
Нагадаємо, що в протинаправленному стику напрямки сигналів TxD і ETxC (114) протинаправлені, тобто термінал DTE синхронізує свою передачу по синхросигналу від DCE. У співнаправленному режимі стику обладнання каналу даних DCE використовує зовнішню синхронізацію від DTE Terminal Timing або TXC (113), при цьому сигнали TxD і TxC співнаправлені. Таким чином система має одне джерело синхронізації, що задовільняє "золоте правило".
2. Невірна установка бітової швидкості на інтерфейсі V.35
При налаштуванні обладнання часто забувають, що у випадку структурованого потоку E1 (G.703/G.704) бітова швидкість на інтерфейсі V.35 повинна бути на 64 кбіт/с меншою швидкості обміну даними по потоку E1, так як для передачі даних не можна використовувати канальний інтервал 0.
У режимі Unframed G.703 канальний інтервал 0 можна використовувати для передачі даних V.35. У цьому випадку швидкість по стику V.35 складє 32КІ * 64 кбіт/с = 2048 кбіт/с, а швидкість в DSL-лінії - 32 * 64 + 8 = 2056 кбіт/с.
У випадку структурованого потоку G.704 (наприклад, для передачі шістнадцяти канальних інтервалів) швидкість по стику V.35 складає 16 * 64 - 64 = 960 кбіт/с, а швидкість в лінії - 16 * 64 + 8 = 1032 кбіт/с.
Приклад конфігурації модемів FlexDSL Orion, використаних для реалізації описаної схеми
Для провідного модему Master:
----------------------------------
Local Configuration
----------------------------------
2 Mbit/s
Framing : ITU-T G.704
CRC4 Detection : off
CRC4 Generation : --
E-Bit Insertion : --
AIS Detection : on
AIS Generation : on
External Clock : off
Nx64
Service : E1 only
Interface Type : --
Bitrate : --
Clock Mode : --
Clock Direction : --
Clock Edge : --
Use Timeslot 0 : --
V.54 Loops : --
xDSL
Mode : Normal
Master/Slave : Master
PLL : off
Autorestart : on
Base Rate : 16
Rate Adaption : off |
Для веденого модему Slave:
--------------------------------------
Local Configuration
--------------------------------------
2 Mbit/s
Framing : --
CRC4 Detection : --
CRC4 Generation : --
E-Bit Insertion : --
AIS Detection : --
AIS Generation : --
External Clock : --
Nx64
Service : Nx64 only
Interface Type : V.35
Bitrate : 960 kbit/s
Clock Mode : remote
Clock Direction : contradirectional
Clock Edge : inverted
Use Timeslot 0 : no
V.54 Loops : disabled
xDSL
Mode : Normal
Master/Slave : Slave
Autorestart : on
Base Rate : 03-32
Rate Adaption : on |
За матеріалами компанії Натекс
|